1. ПИТАННЯ:
Тривалість основної відпуски для інвалідів?
ВІДПОВІДЬ:
Згідно з Законом України «Про відпуски», інвалідам І та ІІ груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а інвалідам ІІІ групи – 26 календарних днів.
2. ПИТАННЯ:
Які строки виплати пенсії при зміні групи інвалідності?
ВІДПОВІДЬ:
Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», у разі зміни групи інвалідності пенсія в новому розмірі виплачується з дня зміни групи інвалідності.
3. ПИТАННЯ:
Чи дозволено інваліду працювати у нічний час ?
ВІДПОВІДЬ:
Згідно з Законом України «Про охорону праці», залучення інвалідів до надурочних робіт і робіт у нічний час можливе лише за їх згодою та за умови, що це не суперечить рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії.
4. ПИТАННЯ:
Кому надаються надбавки до пенсії по інвалідності?
ВІДПОВІДЬ:
Згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення», до пенсії по інвалідності встановлюються надбавки таким категоріям осіб:
- непрацюючим інвалідам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім’ї, - на кожного непрацездатного члена сім’ї в розмірі соціальної пенсії, передбаченої для відповідної категорії непрацездатних;
- інвалідам І групи, одиноким інвалідам ІІ групи, які потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку, а також одиноким інвалідам ІІІ групи, які досягли пенсійного віку, - на догляд за ними в розмірі соціальної пенсії.
Надбавки можуть бути встановленні одночасно, а надбавки по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи нараховуються згідно з Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
5. ПИТАННЯ:
В якому порядку оспорюється медична експертиза по установленню групи інвалідності ?
ВІДПОВІДЬ:
Потрібно з письменною заявою звернутись до Центрального МСЕКу при Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України з проханням переглянути рішення. Вони призначають повторну комісію і тоді рішення може бути переглянутим.
6. ПИТАННЯ:
Житлове право:
Як виділити частку в загальному майні? Який правовий режим реєстрації?
ВІДПОВІДЬ:
Виділення частини у загальному житловому майні проводиться через суд. Право реєстрації гарантує право проживання та користування, але не тягне за собою право власності на житло.