1. ПИТАННЯ:

Тривалість основної відпуски для інвалідів?

 

ВІДПОВІДЬ:

Згідно з Законом України «Про відпуски», інвалідам І та ІІ груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а інвалідам ІІІ групи – 26 календарних днів.

 

2. ПИТАННЯ:

Які строки виплати пенсії при зміні групи інвалідності?

 

ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», у разі зміни групи інвалідності пенсія в новому розмірі виплачується з дня зміни групи інвалідності.

 

3. ПИТАННЯ:

Чи дозволено інваліду працювати у нічний час ?

 

ВІДПОВІДЬ:

Згідно з Законом України «Про охорону праці», залучення інвалідів до надурочних робіт і робіт у нічний час можливе лише за їх згодою та за умови, що це не суперечить рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії.

 

4. ПИТАННЯ:

Кому надаються надбавки до пенсії по інвалідності?

 

ВІДПОВІДЬ:

Згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення», до пенсії по інвалідності встановлюються надбавки таким категоріям осіб:

- непрацюючим інвалідам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім’ї, - на кожного непрацездатного члена сім’ї в розмірі соціальної пенсії, передбаченої для відповідної категорії непрацездатних;

-  інвалідам І групи, одиноким інвалідам ІІ групи, які потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку, а також одиноким інвалідам ІІІ групи, які досягли пенсійного віку, - на догляд за ними в розмірі соціальної пенсії.

Надбавки можуть бути встановленні одночасно, а надбавки по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи нараховуються згідно з  Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

 

5. ПИТАННЯ:

В якому порядку оспорюється  медична експертиза по установленню групи інвалідності ?

 

ВІДПОВІДЬ:

Потрібно з письменною заявою звернутись до Центрального МСЕКу при Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України з проханням переглянути рішення. Вони  призначають повторну комісію і тоді рішення може бути переглянутим.

 

6. ПИТАННЯ:

Житлове  право:

Як виділити частку в  загальному майні? Який правовий режим реєстрації?

 

ВІДПОВІДЬ:

Виділення  частини у загальному житловому майні проводиться через суд. Право реєстрації гарантує право проживання та користування, але не тягне за собою право власності на житло.