Мистецтво лікує!

 Вже науково доведений зв'язок між ручною роботою і позбавленням від хвороб. Мануальні терапевти з Каліфорнійського інституту людини проводили дослідження впродовж багатьох років і вивели статистику. Певні види рукоділля впливають на різні нервові закінчення, які активізують певну клітинну активність. Ось деякі підсумки їх спостережень:

картинка

Лозоплетення

Лікує поліартрит, депресію, гіпотонію, розумову втому, знесилення, головний біль від перевантажень, агресивність. Зміцнює пам'ять. Меблі з лози на піку моди. Починати можна з підставки під гаряче, підноса. А потім вийде з-під ваших рук і навіть крісло-гойдалка

 

 

Шиття предметів інтер'єру

Шиття предметів

Лікує головний біль, пов'язаний з несприятливими метеорологічними умовами, хвороби печінки, нирок, стимулює діяльність шлунку та обмін речовин, знімає стреси, втому очей, шум у вухах, набряки повік і пальців.

Тут діапазон необмежений. Покривала, штори, подушки. У Європі прийнято «переодягати» будинок посезонно і на свята. Вплив текстилю на інтер'єр великий. Світлі, ніжні або яскраві чохли на стільці, скатертина і завіски – і будинок інший. Не потрібні складні прийоми. Будь-яка жінка зможе почати, а почавши, вже не кине!

 

 

 

Шиття м'яких іграшок

м'яких іграшок

         Лікує алергії, депресії, агресивність, манії, хвороби рук, хвороби травного тракту, млявість, допомагає при м'язовій і розумовій втомі, порушеннях в роботі вестибулярного апарату, порушенні координації, при неспадкових хворобах крові, порушеннях функцій мозку, втрати орієнтації в часі, понижує тиск.

 Інтер’єрні ляльки-тильди створили цілий напрям у світі. Іграшки можуть бути багатофункціональними: подушки, прихватки, кімнатні тапочки. Навіть якщо в будинку немає дітей, краса забезпечена.

 

 

 

Печворк (клаптикове шиття) 

печворкЛікує головний біль, різні новоутворення в організмі, озноб, алергію на шерсть, болі в ногах і судоми, порушення кровообігу в ногах простуду і запалення дихальних органів, захворювання голосових зв'язок, кровотечі з носа. Печворк на піку моди. Покривала, прихватки, чохли, килимки… Тут немає коментарів. Це вже окремий егрегор, увійшовши до якого стаєш втаємниченим.

 

 

Бісероплетення

картинкаЛікує безсоння, головний та зубний біль, порушення обміну речовин, хронічні захворювання дихальних шляхів, судоми. Нетрадиційна медицина вважає бісероплетення одним з найефективніших засобів від негативних психічних дій, таких як: гіпноз, навіювання і так далі. Якщо ви щодня працюєте з бісером, вас ніколи не наврочать. Якщо йдеться про бісер в інтер'єрі, то це швидше декор, ніж функціональність: світильники, свічники, бісерні дерева.

 

 

Робота з деревом – випалювання та розпис

Робота з деревом

Лікує короткозорість, допомагає при алергічному дерматиті, травмах, ударах, гематомах, прискорює загоєння виразки дванадцятипалої кишки, гастриту. Робота з деревом полегшує прояви бронхіту, задишки, порушення функції вестибюлярного апарату, порушення роботи печінки, усуває сонливість, гіпотонію, різні фобії.

Це мистецтво краще всього приживеться на кухні. Хлібники, обробні дошки, підноси стануть чарівними. І будь-яке чаювання буде як в дитинстві, щасливим.

 

 

В'язання на спицях

халатЛікує серцево-судинні захворювання, розлади травлення, зубний та головний біль, запальні процеси в нарках, порушення в роботі центральної нервової системи, поступово усуває наслідки струсу мозку. Сприяє швидкому виходу з депресії і допомагає переносити важкі потрясіння. Пледи, в'язані вручну спицями, вважаються найкрасивішими. А маленькі предмети можна зв'язати за годину!

 

 

В'язання гачком

прклад в'язання позбавитися від головного, зубного і вушного болю, полегшує симптоми простудних та кардіологічних захворювань. Відсовує склероз, остеохондроз, знищує підвищену стомлюваність, лікує остеохондроз. Аристократичне мистецтво, має самий жіночний характер. Скатертини, пледи, покривала, завіси, прихватки.

 

 

Ручна вишивка

Вишиванка

Лікує головний біль та шум у вухах, розумову втому, нервове перенапруження, запальні процеси сечостатевої системи, кровоносної та лімфатичної систем, професійні захворювання рук та ніг, харчові розлади. Так само як і бісероплетення захищає від усіляких «пристрітів». Чи не тому в старовину вишита сорочка вважалася «оберігом»?

При акуратному виконанні надає шедевральність будь-якому предмету. Входить в моду у вигляді самостійних картин.

 

 

Вишивка машинна

Машинна вишиванкаЛікує захворювання органів слуху, травми черепа і наслідку струсу мозку. Допомагає відновити інтуїцію. Дуже модна і стильна техніка для будь-яких предметів інтер'єру. Має щасливу властивість дефекти перетворювати на ефективні прикраси.

 

 

 

 

Макраме

робота з макрамеЛікує хвороби серця і нирок, головний біль нервового походження, біль в шлунку, полегшує спазматичні м'язові болі, болі в кістках через старі травми, знімає роздратування, сонливість, гормональні порушення. Не рекомендується займатися макраме людям із підвищеною чутливістю шкіри і поганою здатністю згущуватися крові. Завіси, підставки і панно з грубих ниток в техніці макраме знову в моді. У поєднанні з дерев'яними та скляними елементами річ стає хітом.

 

 

 

Плетіння мережива на коклюшках

приклад мережевого плетінняЛікує головний біль запального характеру, зубний та вушний біль, екзему, внутрішні рани та виразки, судоми ніг, запалення кишковика, сечостатевої системи, запалення носа, стенокардію, загальну дратівливість. Допомагає зняти переляк, віддаляє процес старіння. Дуже рідкісне мистецтво. Найвишуканіше та найніжніше. Ось вже воістину забудеш про все. А результат коштує того.

 

 

 

Можна посміятися і посперечатися, а можна замислитися. Знайомі вишивальниці, всі як одна, розповідали, що вишивати виходить тільки у хорошому настрої. У поганому стані не виходить нічого. Чи не тому оберегами були вишиті рушники, що ввібрали в себе стільки позитиву?

Отже творіть, прикрашайте, перетворюйте ваш будинок і станьте здоровими. Найпрекрасніше в рукоділлі те, що зціляючись, ми приносимо красу та радість в життя інших людей. Краса врятує світ!

 

Узагальнено за матеріалами сайту , інструктора з трудової адаптації Центру Марченко А. Л.