Цікаве хоббі

Важко знайти таке хобі, яке хто-небудь так не вважав би марним заняттям. Аналогічна ситуація відбувається і з вишивкою. Незважаючи на упереджене ставлення скептиків, особливо чоловіків, самі умільці обожнюють це своє заняття. До того ж варто врахувати, що вишивка вимагає терплячості, міцної руки, ретельності. Саме тому все ж варто рахуватися з таким поважним захопленням і розвінчати основні міфи про нього.

Вишивка - виключно жіноче заняття. Не варто лукавити і заперечувати, що вишивкою займаються в основній масі все ж жінки. Однак і чоловіки нерідко займаються цим хобі. У деяких країнах Азії взагалі прийнято вважати, що вишивання - виключно чоловіче і традиційне заняття. Та й дітям вишивка піде тільки на користь, адже вона розвиває моторику, фантазію, робить малюків більше усидчивыми. Вважається, що це хобі популярно у лікарів, особливо у стоматологів. Адже завдяки вишивці вони знаходять необхідну практику, звикаючи робити більш акуратні стібки.

 

 

Вишивати хрестиком досить легко. Про вишивку хрестиком говорять так часто, що це заняття здається досить буденним, а значить, і простим. Дійсно, навчитися цій методиці не так і складно, однак разом з тим треба стежити за рівністю стібків і якістю вивороту, так і загальна акуратність все ж потрібно. А адже крім традиційного хрестика є ще і двосторонній, несиметричний, подвійний італійський і так далі. Так що навчитися вишивати дійсно нескладно, а ось правильна і красива вишивка передбачає важка і копітка праця.

Зазвичай люди вишивають примітивні мотиви, наприклад, квіточки. Не варто обмежувати свій арсенал знань про вишивку тим, що були отримані колись давно на уроках праці в школі. Сьогодні з'явилися куди більш різноманітні схеми, які передбачають багатий сюжет і складну техніку виконання.

Вишивка абсолютно марна в плані особистісного розвитку. Навіть якщо це і так, вишивка зате володіє іншою перевагою - вона чудово заспокоює нерви. Заодно вона дає реалізувати себе тим, хто має схильність до раціоналізаторства. Адже часто доводиться вирішувати задачу комівояжера - обхід кількох розрізнених ділянок з використанням мінімуму ниток. Існує велике поле для фантазії, яке передбачає використання ниток різного кольору, внесення змін у вже готову схему. Досвідчена вишивальниця з часом почнемо експериментувати з відтінками муліне, структурою тканини і квітами. В результаті готовий дизайн істотно зміниться. Хіба це не творчість, яка і є частиною зростання особистості?

Знайомства на вишивальних форумах часто переростають у вже міцні офф-лайн дружні відносини. Люди знаходять собі людей спочатку по загальному інтересу, а говорять на абсолютно різні теми. Так що вишивка є лише приводом для знайомства.