Вплив шахів на інтелект.



         У тому, що шахи сприятливо впливають на розвиток розумових здібностей, вже немає сумнівів. Користь шахів при розвитку дітей і дорослих була доведена неодноразово безліччю досліджень і експериментів. Вплив шахів на інтелект вивчено в теорії і підтверджено на практиці.


         При навчанні людей з інвалідністю вплив шахів на їх інтелект має ключового значення не тільки в розвитку, але і в формуванні нової свідомості. Реаблітанти, відкриті до навчання шахів, починають міркувати логічно, розвивають в собі здатності до аналітики, звикають стратегічно мислити, тренують память.Шахмати допомагають підтримувати свої розумові здібності в тонусі, дозволяють відточувати набуті раніше навички.


         Одне з ключових умінь, яке дають шахи - здатність до послідовного мислення. Все, що відбувається на дошці під час гри, не випадковість, і перемога в поєдинку дається тому, хто вміє продумати свої ходи, а не просто грає навмання. В цьому плані вплив шахів на інтелект очевидно. В процесі гри шахісти розвивають порівняльний розумовий аналіз, який є одним з основних інструментів хорошого гравця. Крім того тренується згадку, здатність бачити відмінності в схожих ситуаціях і подібності в різних. Оскільки шахи гра швидше творча, ніж математична, суть таких умінь аж ніяк не в запам'ятовуванні всіх можливих комбінацій і ходів. Вплив шахів на мозок людини в даному випадку проявляється у розвитку просторового інтелекту, ніж в тренуванні оперативної пам'яті.

         Шахи навчають думати. І ця здатність надалі проявить себе як у дітей, так і у дорослих в різних сферах діяльності. Вплив шахів на інтелект людини дає результат не тільки в грі, але і за її межами. Отримавши навик мислити самостійно і бачити наперед результат своїх дій, безумовно, стане в нагоді не тільки в шаховому поєдинку.

         Протягом багатьох років велися дослідження і ставилися експерименти, щоб переконатися в практичній користі шахів. Так, психологи Альфред Біне і Петро Рудик, вивчаючи користь шахів для мозку, достовірно переконалися і довели, що у шахістів формується не механічне запам'ятовування, а логічне та аналітичне мислення. Вплив шахів на інтелект і розумові здібності в цілому вивчається і до цього дня. Так, в останні роки медики взялися за шахи, як за інструмент боротьби з тяжкою недугою - хворобою Альцгеймера. Це захворювання, на думку вчених, можна перемогти, підтримуючи розумову діяльність в активному стані якомога довше. В якості профілактики захворювання шахи є ідеальним інструментом, оскільки сприяють активізації когнітивних функцій, розвитку пам'яті, уваги і областей мозку, що відповідають за прийняття рішень.


         Вплив шахів на інтелект безумовно, милостиво позначиться у будь-якому віці. Коли б ви не вибрали для себе шлях шахіста, він принесе гідні плоди.

Заняття в "Шаховому кулуб" проходять щовівторка о актовому залі з 10-00. Веде заняття психолог Любомир Гайгель.

гра у шахмати

гра у шахмати

гра у шахмати