Чим приваблює вишивка?

Вишиванка

   Вишивка — один з давніх ручних ремесел. Цей вид рукоділля був широко популярний в різні періоди нашої історії. Але і зараз, вона привертає до себе увагу багатьох, незалежно від віку, статі і професії. Вишивка може бути як професійною, так і «домашньою». Так в чому ж секрет її популярності?

Варто вперше взятися за просту, але таку симпатичну, милу серцю картинку, зробити кілька стібків — і ви або закидаєте це «нудне, нецікаве — так у мене нервів на це не вистачає» заняття, або закохаєтеся в нього на все життя. Вишивка настільки захоплює, приваблює, що і ви не встигнете отямитися, як «перекопаєте» весь Інтернет і назбираєте цілу купу «хочушок».

Також заняття вишивкою об'єднує. На численних форумах вишивальниці обговорюють тонкощі цього заняття, обмінюються схемами, нитками, хваляться готовими і оформленими роботами, діляться планами.

А ще вишивка — це тільки ваше заняття, час і простір. Входячи в нього, ви відчуваєте гармонію. Стібок до стібка, рядок до рядку — і картинка складається. І ось вас вже манить чиста канва. Крім того вишиті вироби вносять особливий затишок в інтер'єр, родзинку в гардероб. Вишита картина — відмінний подарунок, а плаття з вишивкою прикрасить і додасть чарівності, і крім вас ні в кого більше такого не буде. В колекціях багатьох відомих дизайнерів є вироби з вишивкою. Ручна ж вишивка вважається дорогою і ексклюзивною. Вишивкою можна прикрасити і деталі інтер'єру. Якщо у вашому розумінні вишивка це тільки «узорчіків» і квіточки на краєчку рушників, які вишивали самотніми вечорами бабусі або старі діви, ви помиляєтеся. Зараз величезна кількість красивих, стильних малюнків. Деякі з них вражають своєю реалістичністю, яскравістю. Також можна зробити схему вишивки улюбленої фотографії. Уявляєте, який шикарний з цього вийде подарунок!

Вишивка різноманітна і своїми техніками. Найбільш популярна вишивка хрестиком. Звичайно, вона проста у виконанні, не вимагає великого досвіду, ідеальна для початківців. Вам всього-то й треба, що в точності слідувати схемі, в якій зображені символами кольору кожного хрестика.

Вишивка ж гладдю вимагає трохи більших навичок, в тому числі малювання і велику посидючість. Для початку на полотно необхідно перенести контури майбутнього малюнка, які згодом заповнюються безліччю розташованих впритул один до одного стібків.

Окреме місце посідає вишивка бісером. Малюнки виходять просто фантастичні, незвичайні. Тут техніка може бути схожа як з вишивкою хрестом (за схемою, де кожен символ, квадратик — бісеринка певного кольору), так і гладдю (вільний малюнок).

В цілому вишивка розслабляє, заспокоює, приносить естетичне задоволення. Зважитеся зануритися в дивовижний світ вишивки, і результат перевершить ваші очікування.

Узагальнено за матеріалами сайту Tutcikavo, інструктора з трудової адаптації Центру Марченко А. Л.